standard-title Letní dovolená v ČR? Co zkusit Bedřichov v Jizerských horách.

Letní dovolená v ČR? Co zkusit Bedřichov v Jizerských horách.

Hledáte místo, kde strávit pohodovou rodinnou dovolenou v ČR s příjemným a útulným ubytováním uprostřed přírody, kde můžete sportovat, chodit po lese, relaxovat s kafíčkem na zahradě a kochat se pohledem na hory? Místo, které nabízí soukromí a klid a zároveň leží v blízkosti atraktivních cílů uprostřed malebných Jizerských hor? Navštivte apartmány Bedřichovská devítka, které nabízejí všechno, co očekáváte od poklidné i aktivní rodinné dovolené.

Naše nově zrekonstruované plně a kvalitně zařízené apartmány jsou vybavené pro vaši bezstarostnou dovolenou v Čechách. Vybavení pro děti je samozřejmostí včetně dětských židliček a nádobí. Každý apartmán disponuje obývacím pokojem, plně vybavenou kuchyní a koupelnou se sprchovým koutem. Milým bonusem pro studené dny je sauna z voňavého cedrového dřeva. Apartmány vás přivítají příjemnou atmosférou a přátelskými majiteli, kteří se vynasnaží, abyste si svou dovolenou opravdu užili.

Jizerské hory jsou poklad pro vaše tělo i duši

Samotné Jizerské hory nabízejí nespočet míst pro trávení volného času. Když je venku hezky, můžete si s dětmi udělat nenáročnou procházku po okolí. Pokud máte rádi výšlapy po horách, blízkými cíli jsou třeba nedaleký Malinový vrch nebo Bedřichovské sedlo. Nejvyšším vrcholem Jizerských hor je hora Ještěd s jejím charakteristickým vysílačem, kterou rozhodně doporučujeme navštívit. Případně se můžete vyšplhat na některou z rozhleden – na Královku, Slovanku nebo Bramberk. Pokud se při procházce chcete i něco nového dozvědět, v okolí je několik naučných stezek (např. Mravenčí stezka, Modré putování za zázračnou vodou, Stezka k viklanu). Pro příznivce stále oblíbenější „bosé chůze“ přímo v Bedřichově funguje Pěšinka na bosé nohy. Horké letní dny vybízejí k vodním radovánkám, vyzkoušejte koupaliště Dolina, které se nachází také v obci Bedřichov. Přírodní koupání si užijete ve vodní nádrži Bedřichov nebo v přehradě Černá Nisa. V okolí Bedřichova je také velké množství turistických tras a cyklostezek – na své si přijdou sváteční turisté a cyklisté, i nároční fajnšmekři.

Pokud chcete zažít něco opravdu netypického, doporučujeme se zúčastnit programu o psím spřežení (janahuskies.com) v Lučanech nad Nisou. Programu se může zúčastnit celá rodina, součástí je i krátká vyjížďka se psy plemene sibiřský husky. Děti milující zvířata ocení i návštěvu Janova nad Nisou, kde se můžou projet na koni nebo si prohlédnout minizoo.

Kam na výlety v okolí?

Počasí bohužel ovlivnit nedokážeme, ale i v deštivé a chladnější dny se nudit nebudete. Milovníci historie určitě nevynechají některý z místních hradů nebo zámků. I děti se budou dobře bavit, protože prohlídky těchto objektů už dávno nejsou jen výčtem jednotlivých letopočtů. Hrad a zámek Frýdlant nabízí několik prohlídkových okruhů dle vašich preferencí včetně speciálního okruhu přímo pro děti nebo třeba prohlídky Nové zbrojnice pro kluky a tatínky. Pohádkový zámek Sychrov vám nabídne noční prohlídky, prohlídky s princeznou nebo expozici vzácných sbírkových předmětů.  Pokud dáváte přednost tajemnu a tichu lesa, navštivte některou z místních zřícenin, například Frýdštejn, který vám možná bude povědomý a ne nadarmo – „zahrál“ si v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Město Liberec leží v blízkosti Bedřichovské devítky a rozhodně doporučujeme ho navštívit. Možností je nespočet, například legendární ZOO Liberec, která je nejstarší českou ZOO a pyšní se známými bílými tygry. Další zajímavostí je Centrum Babylon, „město ve městě“, kde se nachází mnoho atrakcí pro děti všeho věku včetně akvaparku, IQ parku a lunaparku. V Liberci a jeho okolí si také můžete zajít na výlet do přírody, třeba na Kočičí kameny nebo do Lesoparku Horka, kde najdete mimo jiné lanové centrum.
Oblast Jizerských hor je zárukou nezapomenutelné dovolené a nepochybně se sem budete rádi vracet.

Načítání…
 • Malý apartmán

  Minimální doba pronájmu v zimním období od 1. 2. do 31. 3  je na 7 dní (od neděle do neděle)     Volné termíny     Ceník apartmánu Apartmány pronajímáme nejméně na týdenní období od neděle do neděle za jednotné nájemné (tj. bez ohledu na počet osob; uvádíme počet lůžek pro dospělé osoby). Kratší pronájmy jsou možné na […]

 • Velký apartmán

  Minimální doba pronájmu v zimním období od 1.2. do 31. 3. je na 7 dní (od neděle do neděle)     Volné termíny   Ceník apartmánu Apartmány pronajímáme nejméně na týdenní období od neděle do neděle za jednotné nájemné (tj. bez ohledu na počet osob; uvádíme počet lůžek pro dospělé osoby). Kratší pronájmy jsou možné na základě individuální […]

 • Chalupa a okolí

  Fotografie vybavení chalupy a okolí.

 • Sauna

  Luxusní  sauna z cedrového dřeva. sauna z masivu z červeného cedru. teplo v sauně dodávají speciální saunová kamna na dřevo ochlazovací bazének  

Hodnocení

Načítání…