Jarní prázdniny jsou za dveřmi a s nimi i rozhodování, kam letos vyrazit. Na last minute zájezd k moři? Na poznávací cestu? Na hory? My v Jizerských horách máme jasno. Na hory ale nemusíme mířit jen za lyžováním. Najdete zde tolik možností, že vám na to jedny prázdniny nebudou stačit.

Bude sníh? Nebude sníh?

Zima je v posledních letech nepředvídatelná dokonce i na horách. Jizerské hory a jejich okolí ale nabízí vyžití pro každé roční období bez ohledu na počasí.

Sněhu bývá dostatek, v provozu je většina jizerských ski areálů včetně toho v Bedřichově. Pokud vás spíše lákají běžky, v okolí se pravidelně upravují běžecké stopy v délce okolo 180 km. Na tzv. Jizerskou magistrálu se můžete napojit na mnoha místech včetně Bedřichova.

A když sníh z velké části roztaje? Jizerky nabízí množství cyklotras i značených cest pro pěší turistiku.

V Bedřichově se dá i sáňkovat.

Jarní prázdniny v Bedřichově v Jizerských horách.

Co dělat na horách, když nebude sníh?

V okruhu 15 kilometrů najdete mnoho zajímavých míst. V Jizerských horách stojí staré i nové rozhledny. Nejbližší je Královka, kterou najdete na kopci přímo nad Bedřichovem. Za navštívení dále stojí třeba Slovanka – nejstarší železná rozhledna u nás, Bramberk nebo Liberecká výšina. Za přírodními krásami se můžete vydat na Ptačí kupy a Holubník, Černou horu se skálou Čertův odpočinek, Sněžné věžičky nebo Jizeru. Z dalších zajímavostí můžeme jmenovat např. vodní nádrže Bedřichov a Josefův důl či Protrženou přehradu.

Bedřichov jako ideální výchozí místo

Nastane-li takový nečas, že se vůbec nebudete chtít zdržovat venku, nebudete se ani tak v Jizerkách nudit. Z Bedřichova se rychle dostanete do Liberce, kde se děti i dospělí zabaví např. návštěvou vědeckého a zábavního centra iQLANDIA, aquaparku Babylon, DinoParku nebo Muzea kostek. Další muzea pak najdete např. ve Vratislavicích nad Nisou (Automuzeum), Jablonci nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie) nebo Pěnčíně (Zemědělské muzeum).

Anebo můžete i navštívit  naši saunu, kde se zahřejete a vypotíte, aniž byste museli někam jezdit 🙂

Rezervace

PS: Termíny jarních prázdnin v roce 2021 najdete zde.