standard-title Dovolená s dětmi v Bedřichově. Pár tipů pro Vás a vaše děti.

Dovolená s dětmi v Bedřichově. Pár tipů pro Vás a vaše děti.

Jednou z velkých předností Bedřichova v Jizerských horách je fakt, že zážitky naplněnou dovolenou zde mohou návštěvníci strávit v kterémkoliv roční období a také bez ohledu na jejich věk. Každý si zde vždy najde to své a platí děti nejsou výjimkou. I proto je Bedřichov vyhledávaným centrem rodinné dovolené v ČR. Jaké cíle tedy lákají děti nejvíce?

Zvířátka – sázka na jistotu

Všechny děti milují zvířata a z Bedřichova to k nim nikdy není daleko. V Liberci se nachází nejstarší zoologická zahrada u nás a její návštěvu si užijí nejen děti. Hlavním lákadlem jsou známí bílí tygři indičtí, k vidění je toho zde ale mnohem více.

Něco nového o místní přírodě a jejích obyvatelích se mohou děti i jejich rodiče dozvědět na tzv. Mravenčí stezce, jejíž průchod si lze zpestřit i sbíráním kódů na jednotlivých stanovištích. Tato naučná stezka je navíc součástí delší trasy nazvané „Zelené putování za tajemstvím stromů“.

Přímý kontakt se zvířaty si děti užijí při jízdách na koni v Hraběticích, anebo při letních i zimních jízdách psích spřežení.

Sport v zimě i v létě

Na dětské návštěvníky jsou místní lyžařské areály plně připraveny a dětské vleky či přímo lyžařské školy jsou jim k dispozici. Rodiny, které holdují běžkování se mohou přímo v Bedřichově napojit na Jizerskou magistrálu. Dostatek příležitostí budou mít samozřejmě i rodiče, kteří si s dětmi chtějí užít nefalšované zimní radosti na saních či na bobech.

Hory ale rodinám nabízí zábavu i v létě. Výlety na rozhlednu Královka, k bedřichovskému viklanu, anebo k tzv. Prezidentské chatě zvládnou i malí turisté. Krásnou přírodní scenérii nabízí též vodopády na říčce Černá Desná. Pěší túry také nejsou jediným sportem, kterému se zde lze v létě věnovat. Např. adrenalinové jízdy na bobové dráze v Janově se líbí všem dětem i dospělým. V Liberci je příležitostí ke sportovním výkonům také celá řada, vyrazit můžete např. na horolezeckou stěnu, kde rádi uvítají i dětské adepty lezení.

Zapomenout nemůžeme ani na cyklisty. Okolí Bedřichova nabízí nespočet krásných tras různé náročnosti, ze kterých si podle možností vlastních i svých děti vyberou všichni rodiče preferující cyklistickou dovolenou v Česku.

Výstup na Ještěd

Výstup na Ještěd

Děti milují také koupání a další vodní sporty a ať již v létě vyrazíte k vodní nádrži Černá Nisa či v zimě nebo při horším počasí zamíříte do libereckého aquaparku v centru Babylon plného tobogánů a dalších atrakcí, nebo do některého z dalších bazénů v Liberci či Jablonci, budete jistě slavit úspěch.

Výlety za poznáním

Vynechat Ještěd s jeho krásnými výhledy do okolí a světoznámým vysílačem by byla věčná škoda. Děti si zde mohou dát něco dobrého na zub a zážitkem pro ně jistě bude i jízda lanovkou, s jejíž pomocí se na vrchol dostanete bez větší námahy.

Děti si zamilují i exkurzi do světa vědy a techniky v libereckém IQ Parku, kde na ně čeká celá řada zajímavých pokusů, které si mohou vyzkoušet na vlastní kůži. Liberec jim nabízí i další poznávací programy, botanickou zahradu ocení spíše starší děti, DinoPark je ale sázkou na jistotu. Cesta do pravěku je pro všechny děti velkým zážitkem, tím spíše, že ji doplňují četné herní prvky, prolézačky apod.

Romantická historie čeká na rodiny, které se rozhodnou vyrazit k některému z hradů a zámků v okolí. Frýdlant či Sychrov také každoročně ožívají nejrůznějšími akcemi, z nichž mnohé jsou určeny právě dětem.

Rodinná dovolená v Čechách v Bedřichově v Jizerských horách nabízí každému něco a ani děti se při ní rozhodně nebudou nudit. Sport, zábava i poučení čeká na všechny, kdo se do malebného kraje Jizerských hor rozhodnou se svými ratolestmi vydat v kterémkoliv ročním období. Apartmány Bedřichovská devítka jsou ideálním výchozím bodem pro výlety za novými skvělými zážitky!

Přehrada v Jablonci nad Nisou

Koupání v okolí Bedřichova naleznete v blízké přehradě v Jablonci nad Nisou. I v Čechách můžete prožít bezva dovolenou.

Načítání…
 • Malý apartmán

  Minimální doba pronájmu v zimním období od 1. 2. do 31. 3  je na 7 dní (od neděle do neděle)     Volné termíny     Ceník apartmánu Apartmány pronajímáme nejméně na týdenní období od neděle do neděle za jednotné nájemné (tj. bez ohledu na počet osob; uvádíme počet lůžek pro dospělé osoby). Kratší pronájmy jsou možné na […]

 • Velký apartmán

  Minimální doba pronájmu v zimním období od 1.2. do 31. 3. je na 7 dní (od neděle do neděle)     Volné termíny   Ceník apartmánu Apartmány pronajímáme nejméně na týdenní období od neděle do neděle za jednotné nájemné (tj. bez ohledu na počet osob; uvádíme počet lůžek pro dospělé osoby). Kratší pronájmy jsou možné na základě individuální […]

 • Chalupa a okolí

  Fotografie vybavení chalupy a okolí.

 • Sauna

  Luxusní  sauna z cedrového dřeva. sauna z masivu z červeného cedru. teplo v sauně dodávají speciální saunová kamna na dřevo ochlazovací bazének  

Reviews

Načítání…